Tedd ezt a cikket a kedvencekbe!
A most következő tutorial olyanoknak szól akik tisztában vannak a photoshop alap szintű kezelésével. Azért megpróbálom úgy bemutatni hogy bárki megértse, képekkel illusztrálva. Angol nyelvű programot használok, de magyarul is leírom az eszközök neveit. Lássuk hát az első tutorialt az oldalon!
Menjünk az egérrel kicsivel a kijelölésünk felső pereme alá, nyomjuk le a bal gombot, és húzzuk az egeret egyenesen lefelé, a nagy téglalapunk közepéig (3), és engedjük fel a gombot. Így a kijelölésen belülre került a színátmenet (4). A réteg átlátszóságát (layer opacity) állítsuk 85-re (a rétegek eszköztáron találjuk).
Új réteget készítünk alsó csillogás néven. Rajzoljunk 2 téglalapot a gombunk bal alsó harmadában (1). Válasszuk az előzőekben már használt görbe kitöltése (fill path) parancsot (2), töröljük ki a görbét (szerkesztés/törlés - edit/clear) és vágjuk le a a létrehozott forma felesleges részét a polygon kijelölővel (polygonal lasso) (3). Ezután radírral halványítsuk és vékonyítsuk el a vonal széleit (4). Homályosítsunk kicsit a rétegen, a szűrők menüben lévő életlenítés almenü, gauss életlenítés parancsával, az értéke 0.7 legyen (filters/blur/gaussian blur).
Készítsünk egy új réteget, belső néven. Tegyük a gomb és a csillogás rétegek közé, így olyan hatást kapunk, mintha a gomb belsejében lenne a tartalom. Az alakzat (custom shape) menüből válasszunk egy nekünk tetsző formát, tegyük a gomb közepébe, és használjuk újra a görbe kitöltést (fill path), a görbét törölhetjük utána. A réteg átlátszóságát (opacity) állítsuk 80-ra, és adjunk egy kis árnyékot (drop shadow) neki (kép). Ezzel a forma picit beleolvad a gombunkba.
Ha mindent jól csináltunk, ezt az eredményt kapjuk. A gomb réteg színátfedését (color overlay) állítgatva, bármilyen színű gomb készíthető. Használhatunk színátmenetet (gradient overlay) is (4. példa).
Remélem érthető volt a leírás, segítségül itt letölthetitek a kész psd fájlt. Ha kérdésetek van írjatok bátran.
Utolsó kommentek